kwas hialuronowy

Bolą Cię stawy? Może to przez brak kwasu?

Kwas hialuronowy znajduje się we wszystkich kościach, łącząc tkanki, stawy, ścięgna i struktury chrzęstne w całym ciele. Jest składnikiem błony maziowej, produkującej maź stawową, która nawilża chrząstki stawowe, w ten sposób zmniejszając tarcie w stawie i zabezpieczając go przed szybką deformacją. Jest jak poduszka chroniąca przed urazami z zewnątrz i amortyzująca wstrząsy. Bolą Cię stawy? Oto porada:

kwas hialuronowy

Jak kwas hialuronowy wpływa na pracę stawów?

 

  • Suplementy kwasu hialuronowego stosuje się w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Ich regularne przyjmowanie zmniejsza sztywność struktur stawowych i przewlekły ból.
  • W przypadku przewlekłych dolegliwości bólowych stawów kwas można również wstrzykiwać bezpośrednio do ich struktur.
  • Niektóre badania pokazują, że najlepszy efekt w walce z bólem przynosi połączenie doustnych suplementów zawierających kwas hialuronowy z zastrzykami.

 

Więcej informacji o działaniu i zastosowaniu kwasu hialuronowego przeczytasz w „Modzie na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl .

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

1 Komentarz
  • Avatar
    Edward Chudzik
    Dodano: 09:48, 13 lipca Odpowiedz

    Mam problem z refluksem, stawami itp., i chciałbym dowiedzieć się o preparatach zawierających kwas hialuronowy.

Zostaw komentarz