chrapanie

Chrapanie? Pożegnaj je domowymi sposobami!

W nocy widzisz na zegarku każdą godzinę? Nie pomagają stopery, poduszka? Coraz częściej nocujesz w salonie? Chrapanie partnera potrafi doprowadzić do szału. A może Ty zmagasz się z tym problemem? Są na nie domowe sposoby. Jakie? Oto porada!

 

Domowe sposoby na chrapanie!

 

  • Przed spaniem zaleca się spożywanie herbaty – warto wybrać  eukaliptusową o właściwościach przeciwzapalnych i antyseptycznych. Dobrym wyborem będzie również ziołowa herbata z kardamonem, napar z rumianku czy waleriany.
  • Specjaliści polecają również łyżeczkę oliwy przed snem dla rozluźnienia podrażnionego gardła.
  • W walce z chrapaniem może pomóc spanie na wyższej poduszce.
  • Warto stosować nawilżacze powietrza – często to właśnie suche powietrze, wysuszając gardło, przyczynia się do chrapania.
  • Należy unikać alkoholu.
  • Osoby z nadwagą powinny zdecydować się na odchudzanie.

 

Pamiętaj – problem chrapania dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet.  Jeśli domowe sposoby nie przynoszą ulgi, zwróć się o pomoc do specjalisty. Szczegóły znajdziecie w najnowszym numerze „Mody na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz