jak zrobić domowe lody

Czas na małą słodkość, czyli jak zrobić domowe lody? Sprawdź!

Upały, które ostatnio nawiedziły nasz kraj, zdecydowanie zachęcają nas do schładzania się zimnymi napojami i jedzeniem. Najlepszym ochłodzeniem są lody. Chyba wszyscy za nimi przepadamy, są smaczne, słodkie i przede wszystkim – zimne. Jak zrobić domowe lody, które ucieszą wszystkich domowników? Zapraszamy do lektury!

Jak zrobić lody domowe? Wybierz swój ulubiony smak!

W każdym sklepie mamy spory wybór lodów, zwłaszcza w taką pogodę jak teraz, kiedy temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza. Nie wszyscy jednak chcemy jeść lody, które zawierają w swoim składzie dużą porcję cukru i konserwantów. Nie wszystkie lody również są świeże, dlatego warto postawić na te, domowej roboty, aby wiedzieć, co zawierają w swoim składzie. Zrobienie domowych lodów nie wyniesie nas drogo, jeśli kupimy sezonowe owoce, których w tym roku jest wyjątkowo dużo, więc i cena jest niska. Lody robione samodzielnie, wykonywane są na bazie żółtek, co zdecydowanie odróżnia je od tych, które znajdziemy na sklepowych półkach. Na początku trzeba ubić żółtka z cukrem, aby otrzymać puszystą masę. Następnie ubijamy śmietankę i łączymy obie masy. Aby otrzymać smakowe domowe lody, musimy dodać do nich te owoce, które wybierzemy. Mrozimy je według potrzeb.

Jak zrobić domowe lody? A może lepszą opcją jest sorbet?

Zrobienie sorbetu jest zdecydowanie lepszym wyborem, jeśli tylko decydujemy się ograniczyć spożywanie cukru. Sorbet możesz zrobić niemalże ze wszystkich owoców, więc nie masz w tej kwestii ograniczenia. Należy jednak dokładnie odmierzyć proporcję wody i owoców.

Jak zrobić domowe lody? Wybierz zdrowy deser!

Zrobienie domowych lodów wymaga zdecydowanie więcej czasu, niż kupienie ich w sklepie, jednak jest dużo więcej zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim sami wybieramy sobie składniki i ilość substancji słodzących. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o to, co znajduje się w lodach. Domowe lody to słodki deser, który możesz przygotować dla członków całej rodziny. Z pewnością sprawisz tym wyborem radość swoim bliskim.

Udostępnij

Autor Porady

admin
admin

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz