Jak bez chemicznych specyfików wyczyścić kuchnię i łazienkę

Czysta kuchnia i łazienka bez chemicznych środków? To możliwe!

Chemia zawarta w tradycyjnych środkach piorących i czyszczących może wywołać podrażnienie, swędzenie, zaczerwienienie skóry u osób szczególnie wrażliwych oraz maluchów. Jak bez chemicznych specyfików wyczyścić kuchnię i łazienkę? Oto porada!

 

Jak bez chemicznych specyfików wyczyścić kuchnię i łazienkę?

 

  • Orzechy indyjskie w krajach azjatyckich są stosowane do wielu celów. Suszone łupinki mogą posłużyć za płyn do zmywania naczyń, podłóg.
  • Zabrudzona złota lub srebrna biżuteria swój blask może odzyskać również dzięki temu naturalnemu orzechowemu detergentowi.
  • Jeśli w ogrodzie pojawią się mszyce, warto skorzystać z własnoręcznie sporządzonej mieszanki dodatkowo wzbogaconej olejkiem z drzewa herbacianego.

 

Ciekawią Cię pozostałe zastosowania orzechów indyjskich? Zachęcamy do lektury magazynu „Moda na Zdrowie” – pytaj o niego w swojej aptece!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz