Dbaj o włosy podskórnie – szampon to nie wszystko!

O włosach i problemach z nimi porad ciąg dalszy! Odżywka i szampon to nie wszystko! Jak dbać o włosy na inne sposoby? Oto porada:

Jak dbać o włosy

Jak dbać o włosy?

  • Do odpowiednio dobranych szamponu i odżywki do włosów wypadających powinnyśmy dobrać komplementarne produkty: emulsje, płyny lub kuracje ampułkowe służące do wcierania w skórę głowy.
  • Niezależnie od marki wszystkie będą zawierać substancje czynne w skoncentrowanej postaci, a ich aktywne związki będą miały za zadanie pobudzić ukrwienie skóry głowy, czyli regenerację komórek, przez co włosy stają się bardziej odporne na czynniki powodujące ich wypadanie.
  • Aby zadziałały skuteczniej, dobrze jest wcześniej wykonać peeling skóry głowy, by usunąć martwe komórki naskórka i ułatwić penetrację substancji odżywczych.
  • Pomocną metodą przy wypadających włosach będą też zabiegi gabinetowe. Na przykład: mezoterapia igłowa polegająca na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatem, którego odżywcze składniki będą działać stymulująco na pracę mieszków włosowych. Dobre efekty przynoszą też zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego, coraz większą popularność i uznanie zyskuje także terapia światłem LED oraz karboksyterapia.

 

Niezależnie od przyjętej metody wszystkie te zabiegi mają na celu odżywienie włosa i stymulowanie cebulek. Z cebulki, która jest osłabiona – ale jest – wyrośnie cienki włos. Z cebulki, która zaniknie – nie wyrośnie nic.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz