rak piersi

Diagnoza: rak piersi. Co może zaproponować lekarz?

U każdej kobiety rak piersi ma nieco inny przebieg i rokowania. Zazwyczaj lekarze, po wnikliwej analizie, proponują metodę leczenia, która jest najlepiej dostosowana do indywidualnych potrzeb danej pacjentki.

Onkolodzy mają do wyboru trzy podstawowe metody walki z nowotworami. Są to: chirurgia, radioterapia i farmakoterapia. Dwie pierwsze metody pozwalają skupić się na części ciała zaatakowanej przez nowotwór. Dzięki lekom dociera się natomiast do każdej komórki organizmu.

Jak dobiera się leczenie onkologiczne? – 4 kroki

1. Konsylium lekarskie ustala stopień zaawansowania choroby, określa czynniki biologiczne i inne ważne aspekty.
2. Na podstawie szczegółowych analiz i precyzyjnego rozpoznania nowotworu specjaliści przygotowują plan leczenia najlepiej dostosowany do potrzeb danej pacjentki.
3. Konsylium lekarskie przedstawia pacjentce plan leczenia.
4. Pacjentka zostaje skierowana do ośrodka onkologicznego. Najlepiej, aby była to placówka, która ma doświadczenie w pomaganiu chorym na raka piersi, posiada wykształconą i doświadczoną kadrę medyczną oraz dobre zaplecze diagnostyczne.

 
Dowiedz się więcej o leczeniu raka piersi w lipcowej Modzie na Zdrowie, NOWY CYKL: Anielskie Konsylium: „Rak piersi, co warto wiedzieć o jego leczeniu”, autor: dr n. med. Piotr Kędzierawski, Anioł Medycyny 2016. O „Modę na Zdrowie” zapytaj swojego farmaceutę. Znajdziesz ją w najlepszych aptekach!

Udostępnij

Autor Porady

Piotr Kędzierawski
Piotr Kędzierawski
Dr n. med.

Laureat nagrody Anioły Medycyny 2016. Pracuje w Centrum Onkologii w Kielcach, gdzie jest cenionym przez współpracowników i pacjentów specjalistą. Jako lekarz-onkolog, w swojej pracy – jak sam mówi - zawsze stara się walczyć o maksimum.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz