jak szybko pozbyć się przeziębienia

Dowiedz się, jak szybko pozbyć się przeziębienia!

Wielkimi krokami zbliża się jesień, a więc i deszczowe, chłodne dni. Taka pogoda sprzyja rozwojowi wszelkich chorób, najczęściej przeziębienia. Perspektywa zostania w domu i leżenia w łóżku może i nie brzmi źle, ale kiepskie samopoczucie, gorączka, a także nadrabianie zaległości po chorobie, nie jest już przyjemne. Co więc zrobić, żeby szybko pozbyć się przeziębienia i normalnie funkcjonować? Koniecznie przeczytaj nasze wskazówki!

Przeziębienie nie jest groźne, ale potrafi uprzykrzyć życie. Jedni przechodzą je lżej, inni ciężej i bardzo źle się czują. Często zaczyna się niewinnie – czujemy zmęczenie, osłabienie, ból głowy. Większość osób myśli, że to tylko niewyspanie czy przepracowanie, dopóki nie pojawia się katar i bolące gardło. Wtedy już staje się jasne, że dopadła nas choroba.

Nie czekaj aż przeziębienie się rozwinie. Działaj od razu!

Weź ciepłą kąpiel. Najlepiej z dodatkiem ulubionego olejku, który udrożni zatkany nos,
a przy okazji Cię odpręży. Połączysz w ten sposób przyjemne z pożytecznym! Następnie zrób sobie herbatę z miodem i cytryną, ubierz się ciepło albo owiń kocem i wypoczywaj. Możesz przy tym słuchać ulubionej muzyki, oglądać telewizję albo czytać książki, o ile nie dokucza Ci ból głowy. Kiedy już odpoczniesz, zjedz ciepły posiłek. Wiele osób nie ma apetytu podczas choroby, jednak organizm musi mieć energię do walki z chorobą. Polecamy gorący rosół, który możesz zjeść z makaronem albo po prostu wypić. Rosół jest pożywny i pomaga szybciej pozbyć się nieprzyjemnych objawów przeziębienia.

Pij wodę i wietrz pomieszczenia, w których przebywasz

W czasie przeziębienia musisz się dużo nawadniać. Jeśli chcesz szybko wyzdrowieć, pij duże ilości wody. Woda pomaga usuwać z organizmu toksyny, a także zapobiega odwodnieniu, które często przydarza się podczas choroby. Pamiętaj jednak, aby woda miała optymalną temperaturę. Zbyt zimna może tylko pogorszyć sprawę.

Musisz wiedzieć, że dużą rolę w walce z przeziębieniem odgrywa świeże powietrze.
Jeśli czujesz się na tyle dobrze, wyjdź na dwór i wywietrz w tym czasie mieszkanie. Jeśli nie, ubierz się ciepło i nie siedź bezpośrednio przy otwartym oknie. Wietrz pomieszczenie nawet dwa razy dziennie – po przebudzeniu i przed pójściem spać. Wystarczy 15 minut, by pozbyć się z pokoju zarazków, które znajdują się w powietrzu i niestety ciągle je wdychasz.

Jeśli zastosujesz się do naszych porad, szybko pozbędziesz się przeziębienia i wrócisz do codziennych czynności. Pamiętaj, by nie bagatelizować jego objawów, bo wkrótce może przemienić się w grypę, a ta wiąże się z ryzykiem groźnych powikłań. Dodatkowo, kiedy tylko zacznie się jesień, kup zapas witaminy C i zacznij suplementację, aby wzmocnić odporność.

Udostępnij

Autor Porady

admin
admin

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz