Jak zyskać energię

Energia potrzebna od zaraz? Oto porada!

Czujesz się non stop zmęczona? Brak Ci energii niedługo po przebudzeniu? Skorzystaj z naszych podpowiedzi (wskazane, byś wybrała i stosowała kilka z poniższych punktów) i ciesz się energią przez cały dzień. Oto porada:

 

Jak zyskać energię?

 

  1. Wsłuchaj się w swój organizm. Śpij tyle, ile potrzebujesz. Twój organizm musi się regenerować przez osiem godzin? Dostarcz mu więc właśnie takiej dawki snu. Ciągłe niewyspanie prowadzi nie tylko do utraty energii, ale i odporności! Uwaga – pamiętaj, by nawet w weekendy czy dni wolne wstawać o tej samej porze – inaczej rozregulujesz organizm!
  2. Pij Yerba Mate! Pobudza ciało i umysł. Zawiera mateinę, która, w przeciwieństwie do kofeiny, nie powoduje kołatania serca ani rozdrażnienia.
  3. Zjedz czekoladę! Ten produkt dostarczy do Twojego organizmu endorfiny i oczywiście energię. Wybierz czekoladę gorzką.
  4. Postaw na energetyczne przekąski! Zamiast fast food-a, spakuj do szkoły lub pracy wartościowe drugie śniadanie. Wybierz mieszankę orzechów lub bakalii, odtłuszczony jogurt, jabłko i masło orzechowe, koktajl owocowy czy batonik zbożowy.
  5. Pij dużo wody – minimum dwa litry dziennie! Odwodnienie jest jedną z przyczyn zmęczenia. Picie mniej niż 8 szklanek wody dziennie może być przyczyną zmęczenia i braku energii.

 

Wypróbuj tych i innych znanych Ci metod pozyskiwania energii. Sprawdź, która działa na Ciebie najlepiej i… stosuj. Bądź pełna energii każdego dnia!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz