kuchnia

Generalne porządki w kuchni? Radzimy, od czego zacząć!

Niezależnie od tego czy obchodzisz Święta, czy nie, Twojej kuchni przydadzą się generalne porządki. Grudzień to dobry moment na ich przeprowadzenie. Oto porada:

Jak szybko i skutecznie posprzątać kuchnię?

 

  • Myjesz płytki? Pracuj w sekcjach i staraj się wycierać spadające krople i zacieki, gdy tylko pojawią się na ścianie. Wybrany obszar spryskaj płynem do mycia płytek i pozostaw na około 5 minut. Używaj mało produktu i daj mu czas, by mógł zadziałać.
  • Opróżnij szafki kuchenne i wymieć resztki. Dobrze wyczyść rogi szafek i krawędzie drzwiczek.
  • Wyczyść spód, górę i wszystkie ścianki szafki. Możesz użyć gotowych specyfików lub przygotować roztwór z płynu do mycia naczyń. Pamiętaj, by po zakończeniu mycia wytrzeć szafki do sucha używając czystego ręcznika lub ściereczki.
  • Przystępujesz do mycia lodówki? Pamiętaj, by przed rozpoczęciem pracy odłączyć ją od prądu. Wyjmij wszystkie półki i szuflady. Do litra ciepłej wody dodaj łyżkę sody oczyszczonej lub płynu do naczyń. Tak przygotowanym roztworem umyj wszystkie wewnętrzne powierzchnie lodówki, a następnie spłucz je wodą i wytrzyj do sucha czystą szmatką. Szuflady i półki umyj w zlewie używając do tego celu ciepłej wody i płynu do naczyń. Wytrzyj je do sucha.
  • Pamiętaj o piekarniku. Wyjmij z niego półki i namocz. Przy użyciu miękkiej szczoteczki usuń resztki przypalonego jedzenia. Jeśli Twój piekarnik ma funkcję samooczyszczania, uruchom ją. Jeśli nie, ostrożnie wymyj jego wnętrze za pomocą gąbki i wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

 

Masz sprawdzone sposoby na wyszorowanie kuchni? Podziel się z nami!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz