Profilaktyka czy obsesja

Granica między profilaktyką a obsesją – przekraczasz ją?

Na naszej stronie bardzo często zachęcamy Was do profilaktyki. Wskazujemy, jakie objawy powinny niepokoić i podkreślamy, kiedy niezwłocznie trzeba udać się do lekarza. Profilaktyka i zachęcanie do niej ma sens i same korzyści. Ale co w sytuacji, gdy dbanie o zdrowie przeradza się w chorobę? Profilaktyka czy obsesja? Który termin Cię dotyczy? Oto porada:

 

Profilaktyka czy obsesja – gdzie jest granica?

 

  • Czytasz publikacje poświęcone profilaktyce i zdrowiu? To dobrze! Jednak nie lektura medyczny newsów nie stanie się Twoim hobby. Po pracy warto poczytać inną literaturę lub po prostu wyjść na spacer.
  • Analizuj statystyki z głową. To, że ileś procent osób zachorowało na daną chorobę, nie znaczy, że musisz znaleźć się w tym gronie.
  • Czujesz, że nie radzisz sobie z lękiem przed chorobą? Odwiedź psychologa lub psychiatrę! Może taka postawa wynika z depresji, fobii lub innych zaburzeń?

 

Profilaktyka czy obsesja? Zdrowy człowiek doskonale zdaje sobie sprawę z tego,  że ludzie umierają z powodu różnych schorzeń i że istnieje możliwość, iż któreś z nich dotknie i jego. Jednak ta świadomość nie paraliżuje mu życia i nie blokuje w codziennych działaniach, a bólu czy wysypki nie traktuje jako zwiastuna rychłej śmierci. Z Tobą jest inaczej? Odpowiedz szczerze na to pytanie.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz

Przepisz znaki z obrazka do pola poniżej

Udowodnij, że jesteś człowiekiem - przepisz tekst z obrazka