Jak zrobić manicure w domowym zaciszu

Idealny manicure? Zrób go w domu – oto nasza porada!

 

Marzysz o profesjonalnym pomalowaniu paznokci, ale nie masz czasu lub funduszy na wizytę u kosmetyczki? Mamy dla Ciebie radę:

 

Jak zrobić manicure w domowym zaciszu?

 

  • Przed przystąpieniem do malowania, usuń wszystkie skórki, obetnij lub spiłuj paznokcie – po prostu nadaj im kształt. Umyj dłonie, aby paznokcie nie były natłuszczone. Jednak natłuść skórę wokół paznokci, żeby w razie czego lakier do niej nie przywarł.
  • Najpierw na paznokcie nanieś cienką warstwę bazy. Wzmocni je, uchroni przed ewentualnym zabarwieniem i sprawi, że lakier będzie się lepiej i dłużej trzymał. Baza powinna być w jasnym kolorze.
  • Po wyschnięciu bazy umieść pędzelek w centralnej części paznokcia u jego nasady. Przeciągając go wzdłuż paznokcia, dociśnij tak, aby włosie rozeszło się na boki.
  • Jak już lakier dobrze wyschnie, nałóż drugą warstwę. Pamiętaj, żeby pierwsza warstwa była całkowicie sucha. Profesjonaliści polecają również stosowanie utwardzacza. Ochroni on lakier przed odpryskiwaniem i sprawi, że będziesz mogła dłużej cieszyć się trwałością koloru.

 

Chcesz poczytać więcej na temat urody? Wejdź na stronę Mody na Zdrowie i sprawdź, w której aptece dostaniesz najnowszy numer.

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz