woda

Im więcej wody tym lepiej? Burzymy mit!

Woda to podstawowy składnik diety człowieka. Zaleca się picie małymi łykami pomiędzy posiłkami, aby odpowiednio nawodnić organizm i oczyścić nerki. Woda wypełnia żołądek, hamując uczucie głodu, oczyszcza organizm ze zbędnych produktów przemiany materii, prowadzi do zmniejszenia spożycia energii całkowitej oraz zwiększenia stopnia utleniania tłuszczu, prowadząc do szybszej utraty masy tłuszczowej. Mówi się, że im więcej wody się pije, tym lepiej dla organizmu. Obalamy ten mit! Oto porada:

woda

Dlaczego nie należy przesadzać ze spożywaniem wody?

 

Nerki dziennie filtrują ok. 1 litra płynu na godzinę, dlatego wypicie dużej ilości wody naraz może doprowadzić do niewydolności nerek i przeciążenia układu nadmiernym nawodnieniem z obrzękiem mózgu włącznie.

 

Mimo że woda jest najbezpieczniejszym płynem i nie ma ustalonego limitu spożycia w porównaniu np. z alkoholem czy sokami, to jednak jej zbyt duża ilość może prowadzić do zagrożenia życia człowieka.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz