Jak być piękną przez cały rok

Jak być piękną przez cały rok niezależnie od wieku? Radzimy!

Piękno nie oznacza idealnej gładkości i udawania, że się ma o wiele mniej lat niż w rzeczywistości. Wynika raczej z poczucia pewności siebie, stoickiej akceptacji rzeczywistości oraz zdrowego wyglądu, który wynika z systematycznej pielęgnacji. Oto porada:

 

Jak być piękną przez cały rok?

 

  • Polub swoje zmarszczki! Nie załamuj rąk, patrząc codziennie w lustro. Wbrew trendom popularyzowanym przez media po 50., 60. lub 70. roku życia wcale nie musimy obsesyjnie gonić za gładkim czołem i jędrną pupą. Piękna skóra to nie skóra bez zmarszczek. Piękna skóra to to skóra zadbana: odpowiednio nawilżona, bez przebarwień i rozszerzonych naczynek.
  • Pamiętaj o starannym oczyszczeniu twarzy! Jeśli skóra jest bardzo przesuszona i ściągnięta, możesz zrezygnować z mycia jej wodą, ale musisz dokładnie oczyścić ją mleczkiem lub płynem micelarnym. Oczyszczanie zakończ wtedy, gdy kosmetyczny płatek będzie idealnie czysty. Nie zapominaj o toniku. Wbrew potocznej opinii nie służy on do oczyszczania, ale przywrócenia naturalnego, lekko kwaśnego pH skóry. To właśnie jego zaburzenie często jest przyczyną problemów skórnych – wyprysków, podrażnień, nadmiernego przesuszenia lub – przeciwnie – przetłuszczenia. Wklepanie toniku to pierwszy krok, by złagodzić podrażnienia, zaczerwienienia i przesuszenia wywołane wcześniejszym oczyszczaniem twarzy.
  • Systematyczne nawilżenie to podstawa! Ta zasada obowiązuje panie w każdym wieku i z każdym rodzajem cery.

 

Więcej informacji znajdziesz w nowej Modzie na Zdrowie. Zachęcamy do zaprenumerowania pisma – 12 numerów może być Twoje za jedyne 39 złotych! http://modanazdrowie.pl/prenumerata/

Udostępnij

Autor Porady

Inga Kazana
Inga Kazana

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz