Udany związek – mamy patent!

Pamiętaj – każda relacja zaczyna się od Ciebie. To od Ciebie zależy, jak będzie układało Ci się z drugim człowiekiem – w pracy, w przyjaźni, a przede wszystkim w związku. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by stworzyć relację niemalże idealną.

Jak dbać o związek?

Jeśli troszczysz się o drugą osobę, chcesz wiedzieć, że to sprawia jej przyjemność. Pamiętaj, że ona oczekuje tego samego.

Oto kilka kroków, które pomogą Ci „dopieścić” swój związek:

  1. Pozwól o siebie dbać. Mężczyźni mają we krwi chęć troszczenia się o kobietę, ale muszą dostać komunikat zwrotny, którym jest wdzięczność.
  2. Nie oczekuj zbyt wiele od samego początku. Czasami mamy zbyt wiele oczekiwań, co zniechęca i tworzy niepotrzebny dystans.
  3. Zwróć uwagę na to, jak czujesz się w towarzystwie tego mężczyzny. Jeśli już na samym początku związku pojawia się niepotrzebne napięcie lub po prostu nie możesz być przy nim sobą,lepiej zrezygnować z budowania relacji na takich fundamentach. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że uczucie was łączące, stanie się toksyczne.
  4. Zastanów się, jak czuły jest Twój partner. Jeśli od początku znajomości nie układa wam się, wątpliwe, by z czasem się poprawiło.
  5. Myśl także o sobie. Kochaj, szanuj i akceptuj przede wszystkim siebie.
  6. Przestań żądać. Zamiast oczekiwać czegoś, czy zuchwale tego wymagać, warto o to poprosić w pozytywny sposób.
  7. Mów o tym co czujesz. Nie możesz oczekiwać, że Twój partner wszystkiego się domyśli.

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu „Jak sprawić, żeby ludzie dobrze się z nami czuli?” autorstwa Katarzyny Szczerbowskiej, który znajdziesz w lipcowej Modzie na Zdrowie.

Udostępnij

Autor Porady

Katarzyna Szczerbowska
Katarzyna Szczerbowska

Dziennikarka zajmująca się głównie tematami społecznymi i zdrowotnymi. Pracuje przy akcji społecznej Żyjmy z głową poświęconej dbaniu o zdrowie psychiczne, zainicjowanej przez Fundację Anioły Farmacji i Anioły Medycyny oraz miesięcznik "Moda na Zdrowie".

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz