Jak być piękną dzięki diecie

Jak jeść zdrowo i… pięknie? Oto porada!

Jedz pięknie i zdrowo – to motto powinno przyświecać każdej z nas każdego dnia. Nowy rok to doskonały moment, by zastosować się do tej zasady. Dowiedz się, co musi zawierać Twoja dieta. Oto porada:

 

Jak być piękną dzięki diecie?

 

  • Najcenniejszymi składnikami diety powinny być produkty bogate w naturalne antyoksydanty, które wspomagają walkę z wolnymi rodnikami doprowadzającymi do starzenia się komórek skóry, niszczenia włókien kolagenowych i elastyny, powodując utratę elastyczności oraz zmarszczki.
  • Kwasy tłuszczowe to ważne elementy błon komórkowych, przyspieszają regenerację skóry, uodparniają na czynniki zewnętrzne, m.in. promieniowanie UV czy kontakt z chemikaliami. Posiadają silne właściwości przeciwzapalne, redukują podrażnienia, obrzęki i zaczerwienienia oraz chronią przed nowotworzeniem.
  • Komponując jadłospis zapewniający piękno, nie należy zapominać o ważnych mikro- i makroelementach. Do najważniejszych należy selen i cynk, zapewniające elastyczność skóry oraz wspomagające leczenie trądziku i trudno gojących się ran.
  • Nie zapominaj też o prawidłowym nawodnieniu organizmu i wypijaniu dziennie ok. 1,5–2 l płynów w postaci wody mineralnej nisko sodowej lub naparów ziołowych.

 

Więcej informacji dotyczących „pięknej diety” i „pięknych składników” znajdziesz w najnowszej Modzie na Zdrowie – www.modanazdrowie.pl

Udostępnij

Autor Porady

Magdalena Makarowska
Magdalena Makarowska
Biotechnolog, dietetyk, pasjonatka kuchni roślinnej

Autorka poradników o zdrowym odżywianiu z serii „ Jedz pysznie , chudnij cudnie", właścicielka gabinetu Centrum Natura w Łodzi. Pasjonatka diet roślinnym , organizatorka warsztatów nt. zdrowego żywienia dla dorosłych i dzieci.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz