nastolatek pali marihuanę

Jak poznać, że nastolatek pali marihuanę? Oto porada!

Niestety, trzeba powiedzieć to głośno – współcześni nastolatkowie mają problem z używkami. W coraz młodym wieku sięgają po papierosy, alkohol czy narkotyki. Boisz się, że ten temat dotyczy Twojego dziecka? Sprawdź, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić!

 

Jak poznać, że nastolatek pali marihuanę?

 

  • W Twoim domu pojawiły się dziwne akcesoria – fifki, bibułki? Czujesz specyficzny zapach ukrywany używanymi w nadmiernych ilościach środkami zapachowymi? To pierwsze tak zwane symptomy pośrednie.
  • Krople do oczu znikają w zastraszającym tempie? Być może nastolatek używa ich, by zmniejszyć charakterystyczne przy paleniu marihuany przekrwienie spojówek.
  • Niepokój powinny wzbudzić również: trudności w chodzeniu, nadmierna wesołkowatość, nagłe zaniki pamięci i zmiany w zachowaniu. Często pojawiają się również: depresja, zmęczenie, utrata apetytu i zaburzenia snu.

 

Nie ma uniwersalnego sposobu, który oduczy nastolatka sięgania po marihuanę – każdy przypadek jest inny, bo inny jest powód sięgnięcia po używkę. Pamiętaj, by nigdy nie wstydzić prosić o pomoc. Do kogo się zgłosić? O tym w jutrzejszej poradzie i w nowym numerze “Mody na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz