jak przygotować się do jazdy konnej

Chcesz pojeździć konno? Przygotuj się!

Nigdy nie jest za późno, aby spróbować swoich sił w jeździectwie.
Wypoczynek w siodle, kilkudniowe rajdy, spokojny spacer po łąkach czy lasach, a także możliwość wykorzystania koni w lecznictwie sprawiają, że jazda konna staje się coraz bardziej dostępna i zdobywa coraz więcej sympatyków.

Jazda konna to forma aktywności, przed którą – wykluczając ewentualną alergię na sierść czy paniczny lęk przed końmi – nie ma medycznych przeciwwskazań do jej uprawiania. Oprócz niepodważalnej zalety, jaką jest fakt, że jazdę konną możemy uprawiać w każdym wieku, samo obcowanie ze zwierzęciem stanowi atut tego sportu.

Jak przygotować się do jazdy konnej?

1. Wybierz odpowiedni ośrodek! Poza oczywistymi parametrami, takimi jak odległość od miejsca zamieszkania, możliwość dojazdu oraz dostępność oferty dla początkujących, zwróć uwagę także na podstawowy aspekt, jakim jest bezpieczeństwo.

2. Zwróć uwagę na ceny. Są one zróżnicowane i wahają się od 40 do 120 zł. Wszystko zależy od województwa i tego, czy jeździsz w grupie czy też wykupujesz jazdy indywidualne z instruktorem.

3. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Najważniejszym i obowiązkowym elementem stroju powinien być kask lub toczek, który chroni głowę podczas ewentualnego upadku z konia. Na początek nie warto inwestować w profesjonalny strój i buty. Najlepiej na pierwszą jazdę ubrać dresowe spodnie, które nie będą krępować ruchów, oraz zakryte buty z gładką Warto włożyć oddychającą koszulkę, a w zimniejsze dni ubrać się warstwowo tak, aby w trakcie lekcji bez problemu móc zdjąć wierzchnią odzież.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz