Jak utrzymać kondycję zimą

Jak utrzymać dobrą kondycję zimą? Podpowiadamy!

Zima to szczególna pora roku, w której wielu z nas nie chce się ruszać. Zamiast wyczerpujących treningów wolimy siedzenie w domu i oglądanie ulubionych filmów czy seriali. Aby nie stracić kondycji, zaleca się regularnie odbywać treningi. Nie muszą one być tak intensywne, jednak warto czasem się poruszać.

Jak utrzymać kondycję zimą i jakie treningi przeprowadzać?

Aby nie musieć przerywać treningów w sezonie jesienno – zimowym, warto nieco zmienić swoje nawyki. Jeżeli nie lubisz biegać, gdy na zewnątrz leży śniegi i panuje mroźna atmosfera, możesz zdecydować się na ćwiczenia przeprowadzane w domu lub na siłowni. Warto samodzielnie ułożyć sobie zestaw ćwiczeń, lub też skorzystać z pomocy specjalisty, chociażby zgłaszając się po pomoc do trenera personalnego, który uwzględniając nasze predyspozycje dobierze odpowiednie zadanie.

Jak dobierać intensywność treningów do własnych predyspozycji?

W zależności od tego, czy chcemy szybko zrzucić zbędne kilogramy czy też zależy nam na przyjemnym treningu, tak też powinniśmy dobierać ćwiczenia. Do szybkiego rzucania kilogramów polecane są ćwiczenia fitness, natomiast lekkim treningiem byłyby ćwiczenia rozciągające. Ile czasu powinny trwać ćwiczenia, by były efektywne? W zależności od ich intensywności może to być różny czas, najlepiej jednak, by trwał on ponad pół godziny.

Jak utrzymać kondycję zimą? Jakie ćwiczenia wykonywać na świeżym powietrzu?

Jeśli chcemy poćwiczyć na świeżym powietrzu, a dodatkowo się zahartować, możemy zdecydować się na ćwiczenia biegowe. Nordic walking jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli spacery są dla nas przyjemnością. Chodzić na piechotę możemy też do sklepu lub do pracy. W ten sposób też możemy zrzucić zbędne kilogramy. Nawet jeśli będziemy ćwiczyć co kilka dni, w pewien sposób utrzymamy swoją kondycją w dobrym stanie.

Warto zadbać o zdrowie, by w lecie móc ze spokojnym sumieniem kontynuować ćwiczenia. To pozwoli nam na zrzucenie zbędnych kilogramów, jak również poprawi nasze samopoczucie i zdrowie. Zdrowa i piękna sylwetka będzie budziła zachwyt wiosną, która nadejdzie już za kilka miesięcy.

Udostępnij

Autor Porady

admin
admin

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz