jak wybrać trenera personalnego?

Dobry trener personalny – to znaczy jaki?

Chcesz poprawić swoją kondycję, wysmuklić sylwetkę albo zbudować masę mięśniową, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Zdecyduj się na usługi trenera personalnego, który doda Ci motywacji i będzie monitorował Twoje postępy w czasie ćwiczeń.

Pamiętaj jednak, aby dokonać wyboru mądrze. Poszukaj osoby, w towarzystwie której będziesz się dobrze czuć i której będziesz mógł zaufać. Sprawdź także kompetencje swojego potencjalnego trenera personalnego, żeby mieć pewność, że pod jego okiem będziesz osiągać satysfakcjonujące postępy.

Jak wybrać dobrego trenera personalnego na siłowni?

1. Określ, co chcesz zmienić w swoim ciele, bo to pozwoli ustalić oczekiwania względem trenera personalnego, a potem plan treningu dostosowany do Twoich potrzeb.
2. Podpytaj znajomych, którzy chodzą na siłownię, czy znają kogoś godnego polecenia. Sprecyzuj swoje oczekiwania – czy chcesz ułożenia zestawu ćwiczeń i wskazówek, jak je prawidłowo wykonywać, czy zależy Ci także na poradach dietetycznych.
3. Podpatrz, jak polecana osoba pracuje z podopiecznymi. Jeżeli odpowiada Ci jej sposób działania, umów się na rozmowę.
4. W czasie rozmowy pytaj o wszystko, co budzi Twoje wątpliwości, opowiedz o swoich celach. Dowiedz się też, jak trener pracuje, oceń, czy dobrze czujesz się w jego towarzystwie. Nić porozumienia między wami to podstawa!
3. Po wyborze odpowiedniej osoby przygotuj się na ciężką pracę, zwłaszcza jeżeli do tej pory nie ćwiczyłeś. Jeżeli chcesz osiągnąć oczekiwane efekty – motywacja i zaangażowanie to podstawa. Powodzenia!

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł Agnieszki Kowalczyk „Jak wybrać odpowiedni dla siebie trening personalny?”

Udostępnij

Autor Porady

Agnieszka Kowalczyk
Agnieszka Kowalczyk

Profesjonalny trener personalny. Pracuje w częstochowskiej siłowni Scout. Jest absolwentką Wychowania Fizycznego na Akademii Jana Długosza w Częstochowie.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz