trądzik

Jak zatuszować trądzik? Oto porada dla Pań!

Niemal każdy z nas trądzik miał, ma lub będzie mieć. Ta dolegliwość to zmora szczególnie nastolatków i pań. Każda kobieta, która ma trądzik, chce zatuszować krostki. Jak zrobić to skutecznie i bezpiecznie dla wrażliwej skóry? Oto porada:

 

Jak zatuszować trądzik?

 

  • Do maskowania zmian najlepiej używać kosmetyków do makijażu dostępnych w aptekach. Są przebadane przez dermatologów, niektóre z nich mają dodatkowe właściwości sprzyjające leczeniu, np. antybakteryjne.
  • Podkład w postaci emulsji można z powodzeniem stosować do cery tłustej i trądzikowej z niewielką ilością wykwitów, natomiast ten w kompakcie – zawierający o wiele większą porcję pigmentu oraz substancje lotne, które po odparowaniu pozostawiają na skórze wrażenie zmatowienia – sprawdzą się w przypadku skór tłustych z dużą ilością zmian skórnych.
  • Z kolei mineralny puder sypki zadziała wygładzająco, a dodatkowo wchłonie nadmiar łoju. Z powodzeniem może być stosowany w przypadku skóry trądzikowej i podrażnionej.

 

Więcej porad dotyczących pielęgnowania cery trądzikowej znajdziecie w najnowszej „Modzie na Zdrowie”. Sprawdź, gdzie dostaniesz marcowy numer: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz