sposób na nadmierną potliwość

Jaki jest sposób na nadmierną potliwość? Mamy kilka sposobów!

Pocenie się to naturalna reakcja organizmu na różne czynniki, między innymi wysoką temperaturę, zdenerwowanie, wysiłek fizyczny, jak również zbyt ostre jedzenie. Masz problem z nadmiernym poceniem się? Nie wiesz jak poradzić sobie z odczuciem dyskomfortu? Przedstawiamy kilka porad odnośnie zwalczenia potliwości.

Jaki jest sposób na nadmierną potliwość? Kiedy należy zacząć się martwić?

To, czy mamy do czynienia z nadmierną potliwością zależy jest kwestią indywidualną każdego z nas. Związane jest to z trybem życia, jaki prowadzimy i naszej aktywności fizycznej. Z nadmierną potliwością mamy do czynienia, kiedy ilość potu jest nieproporcjonalna do potrzeb organizmu. Przyczyny nadmiernej potliwości mogą być również związane z chorobami, chociażby z nadczynnością tarczycy, cukrzycą czy przechodzoną menopauzą.

Odkryj z nami sposób na nadmierną potliwość

Jeśli mamy problem ze zbytnim poceniem się, możemy spróbować je zminimalizować. Pierwszym domowym sposobem jest noszenie odzieży przewiewnej, wyłącznie wykonanej z naturalnych materiałów. Innym sposobem jest picie naparu z szałwii, który ma hamować działanie potu. Z przypadku kłopotów ze zbytnim poceniem się, osoby powinny szczególnie dbać o higienę. Po pierwsze dla własnego zdrowia, by nie doszło do rozwoju bakterii i stanów zapalnych, po drugie, by zwalczyć nieprzyjemny zapach, który może być uciążliwy dla nas i dla naszego otoczenia. Podczas kąpieli możemy stosować sole, które pomogą odblokować nasze pory i dzięki temu zostaną usunięte zanieczyszczenia.

Jaki jest inny sposób na nadmierną potliwość?

Zamiast specyfików dostępnych w aptekach i drogeriach, sam możesz przygotować środek, który pomoże Ci w walce z poceniem się. Polecanym środkiem jest ocet jabłkowy, pomagający zwalczyć złe bakterie. Kluczem do sukcesu jest również odpowiednia dieta, dzięki temu usuniesz zbędne toksyny z organizmu i wyeliminujesz nieprzyjemne zapachy. Pomogą Ci w tym posiłki mające w swoim składzie dużo zielonych warzyw liściastych i błonnika. Regularna aktywność fizyczna i możliwość „wypocenia się” także jest odpowiednim rozwiązaniem w przypadku kiedy zmagasz się z nadmierną potliwością.

Domowe sposoby są najlepsze w kwestii radzenia sobie z potliwością. Ważne jest żeby nie blokować gruczołów potowych na całym ciele.

Udostępnij

Autor Porady

admin
admin

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz