Jak naturalnie leczyć depresję

Leczenie depresji bez leków? To możliwe!

Depresja to bardzo poważna, choć przez wielu bagatelizowana choroba. Na szczęście w wielu przypadkach jest uleczalna! Chcesz spróbować z nią walczyć bez drogich i wywołujących efekty uboczne leków? Oto porada:

 

Jak naturalnie leczyć depresję?

 

  • Zadbaj o zdrowy sen. Staraj się kłaść do łóżka o tej samej porze i zadbaj o odpowiednio długi sen, którego potrzebujesz do regeneracji organizmu. Zazwyczaj dorosłemu człowiekowi wystarcza 8 godzin na dobę.
  • Odstaw kofeinę. Choć początkowo daje zastrzyk energii, skutki jej spożycia są gorsze. Kofeina znacznie obniża poziom ważnego neuroprzekaźnika – serotoniny.
  • Zadbaj o suplementację. Jeśli nie odżywiasz się zbyt dobrze, a z pewnych przyczyn nie możesz zmienić diety, regularnie przyjmuj witaminy. Niedobór niektórych witamin i minerałów może bowiem prowadzić do wystąpienia objawów depresji.
  • Ćwicz. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię. Codzienne spacery czy rowerowe przejażdżki wystarczą. Chodzi o to, by po prostu się ruszyć.
  • Naucz się kontrolować stres. Odpowiednio zarządzaj swoim czasem, naucz się medytacji i różnych technik relaksacyjnych.

 

Pamiętaj – jeśli domowe sposoby zawiodą, musisz sięgnąć po leki na receptę. Depresja to choroba. Nie zawsze możesz mieć nad nią kontrolę. Zaufaj specjaliście. 

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz