makijaż, który odmładza

Makijaż, który odmładza? Zrób go sama!

Odmładzać mogą dobrze dobrane kosmetyki i fryzura, o czym pisaliśmy w poniedziałkowej poradzie: http://poradadnia.pl/odejmij-sobie-lat-fryzura-oto-porada/ . A jak odjąć sobie lat makijażem? Oto porada:

 

Jak zrobić makijaż, który odmładza?

 

  • Dobry podkład to podstawa. Powinien kryć przebarwienia i rozszerzone naczynka, a jednocześnie dawać efekt liftingu i odrobinę rozświetlać skórę (mat dodaje lat). Pamiętajmy, żeby nakładać go starannie i nie za dużo. „Maska” z podkładu i pudru uwypukla zmarszczki. W tym wypadku im mniej, tym lepiej!
  • Jeśli naszym rzęsom brakuje objętości, zagęśćmy je, rysując kredką do oczu mikroskopijne kropki tuż przy linii rzęs. Używajmy mascary pogrubiającej i podkręcającej włoski. Podwinięte rzęsy „otwierają” oko.
  • Zacznijmy używać różu do policzków. Wystarczy odrobina na kościach policzkowych, by skóra wyglądała na świeższą i młodszą.
  • Brązy, kolory toffi i whisky na ustach rzadko wyglądają dobrze. Lepiej sprawdzają się fuksje, cyklameny, karminy i czerwień.
  • Powieki malujmy cieniami w jasnej gamie, które lekko połyskują.
  • Dajmy się choć raz umalować wizażyście i podpatrzmy, jak pracuje. Pytajmy o techniki aplikacji kosmetyków, zgódźmy się na eksperymenty kolorystyczne. Może właśnie dzięki temu znajdziemy nowy, lepszy styl?

 

Pamiętaj – systematyczność to słowo klucz, gdy myślimy o pielęgnacyjnych efektach. Dlatego dbanie o urodę nie powinno być zrywem, ale codziennymi drobnymi działaniami biorącymi pod uwagę wymagania zewnętrzne oraz indywidualne potrzeby skóry.

Udostępnij

Autor Porady

Małgorzata Horoszkiewicz
Małgorzata Horoszkiewicz

Zafascynowana ziołami i ziołolecznictwem, często dzieli się z innymi wiedzą na temat tego, jak mądrze korzystać z mocy ziół i naturalnych kosmetyków. Doktor nauk farmaceutycznych i kosmetolog. Ceni wszechobecny dzisiaj trend powrotu do natury.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz