kosmetyki

Mleczko, tonik, kremy… Co kupić, jak stosować? Podpowiadamy!

Dobór odpowiedniego kosmetyku to bardzo indywidualna sprawa. Na jego postrzeganie ma wpływ wiele elementów. Oto porada:

 

Jak stosować preparaty do pielęgnacji twarzy?

 

  • Podział na kremy na dzień i na noc to nie tylko chwyt marketingowy – stosuj je zgodnie ze wskazówkami producenta. Składy tych preparatów się różnią. Każdy pełni swą funkcję inaczej – w zależności od części doby. W ciągu dnia skóra powinna być uchroniona przed szkodliwym wpływem środowiska, natomiast noc jest czasem na regenerację. Kremy na dzień są lżejsze – lepiej się wchłaniają i stanowią bazę pod makijaż. Kremy na noc natomiast mają cięższą i gęstszą konsystencję.
  • Z reguły zaleca się stosowanie całej serii jednocześnie. Jeśli produkty do demakijażu, tonizowania, nawilżania i regeneracji pochodzą z jednej serii, dają kompleksowy efekt. Warto jednak zaznaczyć, że nie należy wykluczać stosowania kosmetyków z różnych linii w tym samym czasie.
  • Pamiętaj – kosmetyki należy wybierać rozsądnie i w oparciu o potrzeby skóry. Trzeba wykluczać składniki, które podrażniają i uczulają skórę.

 

O tym, co jeszcze jest ważne w doborze kosmetyków, przeczytasz w najnowszej Modzie na Zdrowie.

Udostępnij

Autor Porady

Małgorzata Horoszkiewicz
Małgorzata Horoszkiewicz

Zafascynowana ziołami i ziołolecznictwem, często dzieli się z innymi wiedzą na temat tego, jak mądrze korzystać z mocy ziół i naturalnych kosmetyków. Doktor nauk farmaceutycznych i kosmetolog. Ceni wszechobecny dzisiaj trend powrotu do natury.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz