uroda

Na co zwrócić uwagę, dobierając kosmetyki? Oto porada!

Drogeria przypomina dżunglę – czujemy się zagubione i niepewne, widząc obfitą ofertę preparatów kosmetycznych do makijażu i pielęgnacji ciała. Dobór kosmetyków jest niezwykle ważny – domowa kuracja ma największy wpływ na kondycję i wygląd skóry. Oto porada:

 

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

 

  1. Patrz na jakość produktu. Kosmetyk może wywołać działania niepożądane, dlatego ważne jest, by był wyprodukowany na bazie odpowiednich składników i w odpowiednich warunkach.
  2. Dokładnie czytaj listę składników. Jeśli planujesz zakup na przykład kremu aloesowego, aloes powinien znajdować się na pierwszym miejscu listy. Pamiętaj – zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie składniki wchodzące w skład kremu powinny być wymienione w kolejności – od tego, którego jest najwięcej, do tego, którego jest najmniej.
  3. Znaczenie ma również miejsce zakupu. Kosmetyki dostępne są w aptece, drogeriach i w Internecie. Najważniejsze jest wsparcie sprzedawcy – fachowca, który pomoże dobrać odpowiedni preparat dla skóry.

 

O „kosmetycznym gąszczu” przeczytasz w nowym numerze Mody na Zdrowie. O miesięcznik pytaj w swojej aptece.

Udostępnij

Autor Porady

Małgorzata Horoszkiewicz
Małgorzata Horoszkiewicz

Zafascynowana ziołami i ziołolecznictwem, często dzieli się z innymi wiedzą na temat tego, jak mądrze korzystać z mocy ziół i naturalnych kosmetyków. Doktor nauk farmaceutycznych i kosmetolog. Ceni wszechobecny dzisiaj trend powrotu do natury.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz