Jak nawilżać skórę

Nawilżaj skórę… od środka. Radzimy, jak to zrobić!

Skóra, niezależnie od typu i wieku kobiety, wymaga nawilżenia. O cerę można dbać, stosując nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale i dietę. Oto porada:

 

Jak nawilżać skórę?

 

  • Dostarczaj do organizmu duże dawki witaminy C. Skóra lubi tę witaminę.
  • Pij dużo wody i naparów ziołowych, np. z pokrzywy, brzozy, rumianku, dzikiej róży, owoców bzu czarnego.
  • Staraj się jeść suszone czerwone owoce oraz orzechy. W ten sposób dostarczysz skórze nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wzmocnią płaszcz lipidowy skóry.
  • Zimą rozpieszczaj swoje zmysły i ciało, wybieraj kosmetyki, które ochronią skórę, ale i takie, które sprawią ci radość i poprawią nastrój. Pamiętaj więc o maseczkach, aromatach i wybieraj z szerokiego wachlarza kosmetycznych możliwości.
  • Najlepiej raz w tygodniu zrób sobie “dzień na wyjątkowy kosmetyk”, którego nie używasz na co dzień. Niech to będzie musująca kula do kąpieli, aromatyczny masaż albo rozświetlająca maseczka.

 

Więcej o pielęgnacji skóry zimą przeczytasz w ostatnim numerze „Mody na Zdrowie”. Zobacz, w której aptece znajdziesz nowy numer: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/ .

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz