zdrowie

Nie bój się zimy – radzimy, jak zadbać o zdrowy styl życia!

Największy wróg organizmu zimą? Wbrew pozorom wcale nie zimno! Do spadku odporności i bardzo często prowadzą: przegrzanie, uboższa w świeże produkty dieta i brak ruchu. Jak w grudniu, styczniu i lutym cieszyć się dobrym samopoczuciem fizycznym i psychicznym? Oto porada!

 

Jak dbać o styl życia zimą?

 

  • Polub cebulkę! I nie mamy tu na myśli warzywa! Ubieranie na cebulkę, czyli warstwami, to podstawa zimą. Gdy ubieramy się za grubo, organizm nie radzi sobie z nadmiarem ciepła. Rozpięcie kurtki, zdjęcie czapki czy szalika może mieć opłakane skutki – katar, ból gardła czy po prostu przeziębienie pojawią się w ciągu kilku godzin!
  • Pamiętaj, by również w mieszkaniu zawracać uwagę na temperaturę. Optymalna wynosi od 19 do 21 stopni Celsjusza. W sypialni powinna być o dwa stopnie niższa.
  • Więcej ruchu! Zima sprzyja siedzącemu trybowi życia. Niskie temperatury nie zachęcają do wyjścia na zewnątrz. Ale gdy ubierzesz się na cebulkę, mróz nie będzie Ci straszny! Spaceruj, maszeruj z kijkami, biegaj. Jest wiele możliwości ruchu na świeżym powietrzu zimą. Wszystko będzie lepsze od kanapy i telewizora.
  • Zbilansowana dieta pozytywnie wpłynie na kondycję Twojego organizmu. Nigdy nie wychodź z domu bez śniadania. W ciągu dnia jedz mniej, a częściej. Wieczory umilaj sobie napojami na bazie imbiru, soku z cytryny i miodu.

 

Więcej na temat zdrowia zimową porą przeczytacie w najnowszym numerze Mody na Zdrowie.

Udostępnij

Autor Porady

Dorota Szadkowska
Dorota Szadkowska

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz