Nie możesz pozbyć się uporczywego kamienia w czajniku? Mamy na to radę!

Osadzający się w naszych czajnikach kamień, jest problemem w większości polskich domów. Spowodowany jest wysoką twardością wody, znajdującej się w naszych kranach. Niestety nie możemy mu zapobiec, ale możemy skutecznie z nim walczyć.

Sposób 1
Kwasek Cytrynowy – wsyp do czajnika całe opakowanie kwasku cytrynowego. Zalej czajnik do połowy wodą i zagotuj ją. Zostaw roztwór na następne trzy godziny, po czym dokładnie wypłucz czajnik i zagotuj w nim czystą wodę, następnie ją wylej.
Sposób 2
Cytryna i jej sok– szklanka soku z cytryny skutecznie poradzi sobie z kamieniem zalegającym na dnie. Po godzinie możemy usunąć zalegający płyn i wyczyścić ścianki czajnika za pomocą połówki cytryny. Wystarczy jeszcze dokładnie wypłukać czajnik i gotowe!
Sposób 3
Soda Oczyszczona – do czajnika zalanego prawie do pełna, należy wsypać dwie łyżki sody i zagotować wodę. Pozbywamy się roztworu i dokładnie myjemy czajnik, ponieważ zabieg ten, pozostawia po sobie wyjątkowo nieprzyjemny zapach.
O „Modę na Zdrowie” zapytaj we współpracujących z nami aptekach: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz

Please type the characters of this captcha image in the input box

Udowodnij, że jesteś człowiekiem - przepisz tekst z obrazka