jak bronić się przed komarami

Nie wiesz, jak bronić się przed komarami? Mamy sprawdzone sposoby!

Letnie wieczory to czas wzmożonej aktywności komarów. Zwłaszcza, kiedy wieczorem zaświecimy światło w pomieszczeniu. Nie potrzeba dużo czasu, by owady  zawitały w naszym mieszkaniu. Nie tylko wieczorem, ale także w dzień na spacerze w lesie, nad jeziorem, czy w ogrodzie możemy spodziewać się ataku komarów. Jak się przed nimi bronić i jak dawać sobie z nimi radę? Sprawdźcie nasze podpowiedzi!

Jak bronić się przed komarami? Zaopatrz się w sprawdzone odstraszacze do mieszkania!

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele preparatów, które skutecznie odstraszają owady. Według własnych upodobań można wybrać m.in. lampy ultradźwiękowe, czy świeczki, które odstraszą komary. Należy jednak solidnie wybrać te odpowiednie, ponieważ niektóre z nich mogą być po prostu mało skuteczne. Chcąc ochronić się przed gryzącymi komarami, możemy także skorzystać z preparatów do psikania naszego ciała.

Jak bronić się przed komarami? Wypróbuj naturalnych sposobów!

Wszyscy znamy tę sytuację, kiedy podczas grillowania, nad naszym jedzeniem zaczyna kręcić się osa, która za nic nie chce odlecieć. Jednym z prostych sposobów na pozbycie się jej, jest położenie w okolicy, w której przebywamy, świeżej mięty, majeranku, oregano czy tymianku. Osy nie lubią zapachu tych ziół więc będziemy mieć gwarancję tego, ze nie pojawią się w pobliżu. Jeśli nie dysponujemy świeżymi, możemy do woreczka nasypać zasuszonych. Chcąc obronić się przed wizytą komarów w naszym domu, możemy spryskać zasłony lub firanki wodą, do której dodamy olejku z trawy cytrynowej lub goździkowego. Zawsze możemy spróbować również postawić na parapecie pojemnik z octem spirytusowym.

Jak bronić się przed komarami? Jak chronić samego siebie?

Jeśli chcemy zabezpieczyć siebie przed ugryzieniami owadów, warto skropić ubranie olejkiem eukaliptusowym lub miętowym, a także olejkiem z trawy cytrynowej. Warto też wspomnieć, że możemy uchronić się przed ugryzieniami owadów, kiedy przez kilka dni będziemy zażywać witaminę B1. Co zrobić, kiedy pszczoła wbije swoje żądło w nasze ciało? Należy delikatnie je usunąć, a następnie zdezynfekować miejsce ugryzienia spirytusem salicylowym.

Udostępnij

Autor Porady

admin
admin

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz