Odparzenie

Odparzenie? Pożegnaj palący problem!

Odparzenie, bo o nim mowa, powstaje wskutek tarcia sąsiadujących ze sobą warstw spoconej skóry lub przylegania skóry do obcego materiału, np. plastiku lub skaju. Na odparzenia cierpią najczęściej niemowlęta, małe dzieci, seniorzy, a także ludzie otyli. Jak się objawia? Czym je leczyć? Oto porada:

 

Odparzenie – co musisz o nich wiedzieć?

 

  • Rany pojawiają się w pachwinach, na wewnętrznej stronie ud, w miejscach intymnych, między fałdkami tłuszczu na brzuchu, pod piersiami lub pod pachami, ale też na stopach oraz na dłoniach i pośladkach.
  • W zapobieganiu odparzeniom najważniejsza jest higiena: częste kąpiele, zmiana przepoconej odzieży, używanie kosmetyków, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się.
  • Leczenie odparzeń nie jest trudne, ale wymaga czasu. Opuchnięte miejsca umyj i osusz, następnie przyłóż jeden ze specjalnych preparatów, który poleci ci farmaceuta w każdej aptece.

 

Więcej o problemach, które przybywają wraz z upałami, przeczytasz w „Modzie na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl .

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz