Jak odkryć wewnętrzne piękno

Piękno jest w… Tobie! Radzimy, jak je odkryć!

Nasze myśli mają moc sprawczą. To, jak patrzymy na siebie, decyduje o tym, jak patrzą na nas inni. Chcesz czuć się ze sobą dobrze i budzić w ludziach dobre uczucia? Zadbaj z miłością o swoją psychikę, o swoje emocje. Wydobywaj z niej piękno. Oto porada:

 

Jak odkryć wewnętrzne piękno?

 

  • Myśl pozytywnie! Pozytywny stosunek do życia, do wydarzeń, które ze sobą niesie, i ludzi, których spotykasz, to podstawa sukcesu w dbaniu o swoje samopoczucie. Czarnowidztwo, tworzenie mrocznych wizji przyszłości może skutecznie zatruć, a wręcz sparaliżować w myśleniu o tym, jak radzić sobie z różnymi sytuacjami życiowymi.
  • Stwórz listę pozytywnych zdarzeń! Opisuj to, co było dla Ciebie miłe i inspirujące danego dnia. Pozwoli Ci się to skupić na tym, co sprawiło radość. I oduczy pesymizmu.
  • Traktuj się wyjątkowo! Dbaj o siebie – nagradzaj się za wysiłki, zaspokajaj drobne zachcianki. Im więcej głaskania siebie, tym lepiej dla Twojego zdrowia psychicznego. Zadbaj o to, by mieć codziennie chwilę na bycie samą i poświęcenie uwagi tylko sobie.

 

Więcej porad dotyczących odkrywania wewnętrznego piękna znajdziesz w styczniowym numerze Mody na Zdrowie. Pytaj o niego w swojej aptece!

Udostępnij

Autor Porady

Katarzyna Szczerbowska
Katarzyna Szczerbowska

Dziennikarka zajmująca się głównie tematami społecznymi i zdrowotnymi. Pracuje przy akcji społecznej Żyjmy z głową poświęconej dbaniu o zdrowie psychiczne, zainicjowanej przez Fundację Anioły Farmacji i Anioły Medycyny oraz miesięcznik "Moda na Zdrowie".

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz