Jak oczyścić organizm

Pierwszy krok do zdrowia? Kuracja oczyszczająca!

To, co widzimy na powierzchni naszego ciała, jest dokładnym odzwierciedleniem działania naszych narządów wewnętrznych. Chcesz polepszyć pracę swojego organizmu? Mamy dla Ciebie poradę!

 

Jak oczyścić organizm?

 

  • Pij odpowiednią ilość wody. Stanowi ona ponad 60 proc. naszego ciała. Rano zaraz po przebudzeniu wypijaj szklankę wody z cytryną i łyżką miodu, zaś w ciągu dnia popijaj małymi łyczkami najlepiej ciepłą wodę – oczyszcza to organizm, wymienia płyny ciała, uspokaja.
  • Wyeliminuj z diety produkty zaśluzowujące i wychładzające, takich jak mąka, nabiał, produkty wysoko przetworzone i cukier prosty.
  • Pamiętaj o naturalnych probiotykach, jakimi są kiszonki, np. kiszona kapusta i ogórki. Jelita powinny być zasiedlone bakteriami wspierającymi zdrowie.
  • Podczas przeziębienia należy odciążyć organizm od słodyczy, tłustego mięsa i pszenicy. Dietę najlepiej oprzeć wtedy na zupach, lekko podsmażanych, pieczonych lub gotowanych warzywach, pełnowartościowych zbożach.

 

Pamiętaj – pierwszym krokiem do zdrowia jest prawidłowe oczyszczanie organizmu!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz