Dlaczego kosmetyki warto kupować w aptece

Podpowiadamy, gdzie najlepiej kupić kosmetyki!

Kosmetyki zazwyczaj kupujemy w drogerii lub w aptece. Trudno jednoznacznie stwierdzić, które miejsce jest lepsze – wszystkie kosmetyki dopuszczone do sprzedaży są bezpieczne i wszystkie powinny spełniać składane przez producenta obietnice. Te oferowane przez apteki wydają się być jednak nieco bardziej bezpieczne dla naszej skóry i zdrowia. Oto porada:

 

Dlaczego kosmetyki warto kupować w aptece?

 

  1. Kosmetyki dostępne w aptece zawsze są badane przez dermatologów pod kątem ewentualnych reakcji nadwrażliwości.
  2. Kosmetyki apteczne nie mają środków zapachowych i barwiących.
  3. Często zapakowane są w specjalnie zaprojektowane opakowania: próżniowe atomizery – co minimalizuje ilość potrzebnych do zabezpieczenia bakteriologicznego konserwantów, lub metalowe tuby – które poprzez nieprzepuszczalność światła i powietrza zabezpieczają stabilność substancji odmładzających – witaminy C czy retinolu.
  4. Farmaceuta jest lepszym doradcą niż pracownik drogerii. To specjalista, który zna i fizjologię skóry, i sposób działania umieszczonych w kosmetykach aktywnych składników, a więc również wskazania oraz przeciwwskazania do stosowania konkretnych preparatów.

 

Więcej informacji na temat zdrowia i urody znajdziesz w naszym zaprzyjaźnionym magazynie. Zachęcamy do prenumeraty najnowszego numeru „Mody na Zdrowie”. Za 12 numerów zapłać jedyne 39 zł! Szczegóły znajdziesz tu: http://modanazdrowie.pl/prenumerata/

Udostępnij

Autor Porady

Inga Kazana
Inga Kazana

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz