jak dbać o skórę zimą

Podpowiadamy, jak zimą powinnaś dbać o skórę!

Zima to czas specjalnej troski o skórę. Czynniki atmosferyczne osłabiają ją. Rezultat? Skóra reaguje albo nadmiernym przesuszeniem, albo nadprodukcją łoju, podrażnieniem i zaczerwienieniem. Jak o nią dbać? Oto porada!

 

Jak dbać o skórę zimą?

 

  • Ochroń ją dobrze dobranym kremem. Przy niskich, poniżej zera wybieraj kremy o zmniejszonej zawartości wody, bo ta zimą bardzo szybko paruje ze skóry i powoduje nadmierne wysuszenie oraz podrażnienie skóry. Stawiaj na kremy tłuste czy półtłuste. Lekkie kremy nawilżające nie ochronią skóry należycie, mogą być stosowane wtedy, gdy temperatura nie spada poniżej zera. Wybieraj produkty, które zawierają oleje roślinne oraz ochronnie działającą lanolinę i jej pochodne. Wbrew powszechnej opinii ochrony potrzebuje też skóra tłusta i mieszana. Zamień krem o lekkiej konsystencji na gęsty, bogaty w składniki ochronne i odżywcze. Kremy ochronne nakładamy na pół godziny przed wyjściem z domu.
  • Jeśli wybierasz się na narty, wysoko w góry, pamiętaj o kremach z filtrem. Promienie słoneczne odbite od powierzchni śniegu działają bardzo silnie i przyczyniają się do powstawania zmarszczek, dlatego zadbaj o właściwą ochronę zarówno przed mrozem, jak i promieniami UV, stosując wysoki faktor powyżej 15.
  • Przy silnym mrozie i temperaturach poniżej 7 st. C miej zawsze ze sobą krem, tzw. Cold cream, który chroni suchą skórę, odbudowuje płaszcz lipidowy, łagodzi podrażnienia i zmiękcza skórę.
  • Pamiętaj o prawidłowym demakijażu – przeczytaj naszą wczorajszą poradę na ten temat!
  • Zimą raz w tygodniu należy zastosować peeling, aby oczyścić skórę, przywrócić jej blask i ułatwić regenerację. W okresie zimowym wybieraj delikatniejsze peelingi, najlepiej enzymatyczne, aby dodatkowo mechanicznie nie podrażniać skóry.

 

Zimą rozpieszczaj swoje zmysły i ciało, wybieraj kosmetyki, które ochronią skórę, ale i takie, które sprawią ci radość i poprawią nastrój. Więcej porad i wskazówek znajdziesz w najnowszej „Modzie na Zdrowie”.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz