porady w kuchni

Praktyczne triki w kuchni

Każdy, kto lubi gotować, ma sprawdzone triki, które stosuje. Dzięki takim sztuczkom nasze potrawy nabierają niepowtarzalnego smaku, a niekiedy nawet i wyglądu. Dzięki takim trikom praca w kuchni staje się dużo szybsza i przyjemniejsza.

Praktyczne triki w kuchni – oto nasze sekrety:

1. By szybko ubić pianę, należy dodać szczyptę soli przed ubijaniem. Dzięki temu piana będzie naprawdę piękna.
2. Aby makaron nie sklejał się w czasie gotowania, należy dodać do niego odrobinę oliwy z oliwek.
3. Jeśli chcemy, by ryż gotował się szybciej, solimy go w połowie gotowania, a nie na samym początku. Solenie potrawy na samym początku jej gotowania sprawia, ze będzie ona dłużej surowa.
4. Nie moczmy pieczarek w misce, a myjmy je pod bieżącą wodą.
5. Jak uniknąć szkodników w mące lub w ryżu? Wystarczy do opakowań włożyć listek laurowy. To skutecznie odstraszy nieproszonych gości.
6. By uniknąć rozrywania kotletów podczas ich rozbijania, wystarczy na tłuczek nałożyć woreczek foliowy. Rozbijanie mięsa w ten sposób jest delikatniejsze, ale równie skuteczne.
7. Co zrobić, gdy podczas smażenia kotletów odchodzi z nich panierka? Otóż gotowe, opanierowane kotlety należy włożyć do lodówki na 45 minut przed smażeniem.
8. Opadające bakalie w ulubionym cieśnie? To nie jest już problem! Obtocz je w mące i wtedy wsyp do masy.
9. Solenie wątróbki przed smażeniem to zdecydowanie zły pomysł. Unikaj tego! Przez to wtedy staje się ona twardsza i niesmaczna.
10. Jeśli mamy zbyt miękkie pomidory, a chcesz pokroić je w ładne plastry, włóż je na 20 minut przed krojeniem do lodowatej wody.
11. Kiedy przesolisz zupę zupełnie niechcący, włóż do niej połowę surowego ziemniaka i gotuj kilka minut. On wchłonie w siebie sól.
12. Rozmrażana ryba nie zawsze smakuje dobrze. Jak zachować jej świeży smak? Otóż rozmrażaj ją w mleku.
13. By ziemniaki szybciej się ugotowały, dodaj do nich odrobinę masła.
Takie praktyczne triki na pewno sprawdzą się w kuchni!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz