co jeść by poprawić kondycję włosów

Problem z łupieżem? Pozbądź się go domowym sposobem!

Pozostajemy w temacie włosów! Wczoraj radziliśmy Wam, jak poprawić ich kondycję zimą. Dziś mamy kolejną wskazówkę – tym razem dotyczy łupieżu. Oto porada:

 

Jak się pozbyć łupieżu?

 

  • Masuj skórę oliwą z oliwek. Podgrzej 1/4 szklanki czystej oliwy z oliwek. Pamiętaj – ma być ciepła, ale nie gorąca! Następnie wmasuj ciepłą oliwę w skórę głowy i pozostaw na 20 minut. Energicznie rozczesz włosy szczotką z naturalnego włosia. Zmyj oliwę szamponem. Powtarzaj zabieg dwa razy w tygodniu.
  • Zastosuj odżywkę z tymianku! Zalej dwie kopiaste łyżeczki suszonego tymianku dwiema szklankami ciepłej wody i parz przez 10 minut. Przecedź napar i poczekaj, aż ostygnie do temperatury pokojowej. Na umyte i wilgotne włosy nałóż połowę wywaru z tymianku. Wmasuj wywar w skórę głowy. Nie spłukuj go.
  • Wybierz szampon z dodatkiem olejku herbacianego. Nie musisz kupować – możesz przygotować go sama. Zmieszaj olejek z drzewa herbacianego z szamponem, którego używasz na co dzień. Proporcje: 1 kropla olejku na każde 30 ml szamponu. Myj nim włosy codziennie lub co dwa dni.

 

Mimo właściwej pielęgnacji skóry głowy i włosów łupież nadal jest Twoim problemem? Skonsultuj się z fryzjerem i dermatologiem.

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz