objawy starzenia się skóry wrażliwej

Problemy z cerą? Podpowiadamy, co powinno zwrócić Twoją uwagę

Coraz więcej kobiet deklaruje, że akceptuje swój wiek i pojawiające się zmarszczki. Zamiast narzekać na zachodzące w skórze zmiany, pielęgnują dojrzałą wrażliwą cerę. Wsparcie w procesach regeneracyjnych powinno się pojawić po 30. roku życia. Po przekroczeniu magicznej czterdziestki jest już obowiązkowe. Jakie objawy starzenia się skóry wrażliwej powinny zwrócić Twoją uwagę i skłonić do regularnej pielęgnacji? Podpowiadamy:

 

Jakie są objawy problemów z cerą wrażliwą?

 

  • Trudności w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry, a więc wrażenie ciągnięcia i pieczenia skóry i wynikające z tego uwidocznienie zmarszczek,
  • mocne uwidocznienie posłonecznych przebarwień i rozszerzonych naczynek, które powoduje, że skóra traci jednolity koloryt,
  • utrata jędrności skóry, a więc młodzieńczego owalu.

 

Tylko test przeprowadzony na własnej skórze, często metodą prób i błędów, pozwoli znaleźć odpowiedni kosmetyk przeciwstarzeniowy. Masz wątpliwości? Odwiedź specjalistę, a w oczekiwaniu na wizytę sięgnij po „Modę na Zdrowie” i przeczytaj artykuł o dojrzałej skórze wrażliwej.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz