sylwester

Radzimy, jakie zabawy zaplanować na sylwestrowy wieczór!

Święta, Święta i po Świętach. Za to nadchodzi Sylwester! Organizujesz małe przyjęcie sylwestrowe w domu? Zadbaj o to, by wieczór nie był sztywny i nudny, a goście wyszli od Ciebie zadowoleni. Jak im i sobie zorganizować czas na te kilka godzin? Oto porada:

 

O jakich grach i zabawach warto pamiętać w sylwestrową noc?

 

  • Zgadnijcie miesiąc! Przeglądnij magazyny i kolorowe pisma z mijającego roku. Wypisz listę światowych lub krajowych wydarzeń sportowych czy kulturalnych. Możesz też wybrać skandale ze świata show biznesu. Podczas imprezy poproś gości, by zgadli, w którym miesiącu minionego roku coś się wydarzyło. Każdy, kto odgadnie prawidłową odpowiedź, powinien otrzymać nagrodę. Kawałek ciasta lub kieliszek domowej nalewki powinny być odpowiednie.
  • Miksujcie do woli! Jak? Niech każdy z gości wymyśli słowo, które kojarzy mu się z nocą sylwestrową i następnie, w ciągu pięciu minut, każdy musi wymyślić jak najwięcej słów złożonych tylko z tych liter, które zawiera pierwsze słowo. Kilkakrotne powtarzanie taj samej litery nie jest dozwolone chyba, że występuje ona więcej niż jeden raz w pierwszym słowie. Wygrywa ten, kto ułoży najbardziej oryginalne słowo.
  • Prawda czy fałsz? Oto jest pytanie! Na kartce papieru napisz imię każdego z gości oraz kilka zadań prawdziwych i fałszywych. Kartki rozdaj gościom na około godzinę, po tym czasie muszą zdecydować, które zdanie jest prawdziwe, a które nie. Osoba, która będzie miała najwięcej poprawnych trafień, wygrywa nagrodę.

 

A Ty masz ulubione gry i zabawy, które nadają się do wykorzystania w sylwestrową noc? Napisz do nas!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz