Jak ćwiczyć pamięć

Rusz… głową! Radzimy, jak można skutecznie ćwiczyć pamięć!

Zapamiętanie tysiąca słów w tysiąc minut? To możliwe! Oto warta zapamiętania porada:

 

Jak ćwiczyć pamięć?

 

  • Popracuj nad koncentracją! Na kartce papieru namaluj kropkę i staraj się na niej skupić uwagę przez 30 sekund każdego dnia przez tydzień. W następnym tygodniu patrz na nią przez 45 sekund lub minutę. Co siedem dni nieznacznie wydłużaj czas tego ćwiczenia, aż dojdziesz maksymalnie do 10 minut, ponieważ przekraczając ten czas, może nastąpić proces dekoncentracji.
  • Bądź kreatywny! Wymyśl sobie jakiś problem do rozwiązania i wypisz na kartce 10 sposobów na to, by sobie z nim poradzić. Mogą to być najbardziej nieprawdopodobne pomysły, ale za długo się nad nimi nie zastanawiaj. Pamiętaj, że masz dzisiaj jeszcze wiele do zrobienia. Wykonanie tego ćwiczenia nie powinno zająć Ci więcej niż 10 minut.
  • Wyłącz ciszę, włącz muzykę! Kiedy więc pracujesz nad biznesplanem, robisz wyliczenia, piszesz pismo do urzędu czy ważny list do ukochanej osoby, włącz sobie cicho nieangażującą muzykę, np. klasyczną.
  • Popatrz na kolor zielony! Zieleni teraz zimą jest jak na lekarstwo, ale przecież zawsze możesz sobie zrobić przerwę, żeby popatrzeć na zdjęcia zielonych łąk, których jest cała masa w Internecie, albo nasz zielony dymek.
  • Zagraj! Dobrym sposobem na polepszenie pamięci są różne gry logiczne, puzzle, sudoku, scrabble czy krzyżówki. Jeśli nie masz partnera do gry w scrabble, możesz grać przez Internet w dowolnym języku.

 

Więcej porad dotyczących ćwiczenia pamięci znajdziesz w najnowszym numerze Mody na Zdrowie.

Udostępnij

Autor Porady

Anna Cebula
Anna Cebula

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz