Kiedy stosować kurację z siarki

Siarka – w jakich sytuacjach warto stosować kurację z tego pierwiastka?

Źródłem siarki są: czosnek, kapusta, kalafior, rzeżucha, jarmuż, karczochy, awokado, truskawki oraz mięso, podroby, jajka. Siarka to pierwiastek mocy, który ma wiele zalet. Oto porada:

 

Kiedy stosować kurację z siarki?

 

  • W przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów, rwy kulszowej, po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach. W jakiej formie? Zastosowanie żelu jest doskonałą alternatywą dla osób, które z powodu chorób sercowo-naczyniowych lub układu oddechowego nie mogą korzystać z klasycznych kąpieli siarczkowych.
  • Podczas kuracji odtruwającej. Warto wiedzieć, że siarka uczestniczy w przemianie materii w sposób zróżnicowany. Związki siarkowe wpływają na mechanizmy detoksykacji, oddychania komórkowego oraz eliminacji wolnych rodników, a także łagodzą skutki działania promieniowania jonizującego.
  • Gdy Twoje włosy i paznokcie są słabe lub borykasz się z problemami skórnymi. Siarka reguluje pracę gruczołów łojowych, poprawia ukrwienie skóry i działa przeciwbakteryjnie. Wpływa regenerująco na naskórek, jest składnikiem budującym kolagen.

 

Żyjesz w biegu? Nie jesz zdrowo? Pomyśl o suplementacji siarki – pomoże uporać się ze zmęczeniem, rozdrażnieniem, poprawi funkcjonowanie stawów, układu pokarmowego, jak również doda blasku szarej, niedotlenionej skórze i matowym włosom, które powinny być  ozdobą każdej kobiety.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz