Kiedy stosować kurację z siarki

Siarka – w jakich sytuacjach warto stosować kurację z tego pierwiastka?

Źródłem siarki są: czosnek, kapusta, kalafior, rzeżucha, jarmuż, karczochy, awokado, truskawki oraz mięso, podroby, jajka. Siarka to pierwiastek mocy, który ma wiele zalet. Oto porada:

 

Kiedy stosować kurację z siarki?

 

  • W przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów, rwy kulszowej, po złamaniach, zwichnięciach, skręceniach. W jakiej formie? Zastosowanie żelu jest doskonałą alternatywą dla osób, które z powodu chorób sercowo-naczyniowych lub układu oddechowego nie mogą korzystać z klasycznych kąpieli siarczkowych.
  • Podczas kuracji odtruwającej. Warto wiedzieć, że siarka uczestniczy w przemianie materii w sposób zróżnicowany. Związki siarkowe wpływają na mechanizmy detoksykacji, oddychania komórkowego oraz eliminacji wolnych rodników, a także łagodzą skutki działania promieniowania jonizującego.
  • Gdy Twoje włosy i paznokcie są słabe lub borykasz się z problemami skórnymi. Siarka reguluje pracę gruczołów łojowych, poprawia ukrwienie skóry i działa przeciwbakteryjnie. Wpływa regenerująco na naskórek, jest składnikiem budującym kolagen.

 

Żyjesz w biegu? Nie jesz zdrowo? Pomyśl o suplementacji siarki – pomoże uporać się ze zmęczeniem, rozdrażnieniem, poprawi funkcjonowanie stawów, układu pokarmowego, jak również doda blasku szarej, niedotlenionej skórze i matowym włosom, które powinny być  ozdobą każdej kobiety.

Udostępnij

Autor Porady

Anna Bandrowczak
Anna Bandrowczak

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz