Jak ćwiczyć silną wolę

Słaba silna wola? Pomożemy Ci rozwiązać ten problem!

Silna wola to psychologiczna zdolność człowieka do świadomego i celowego regulowania swego postępowania zgodnie z przyjętymi wcześniej zamiarami. Silna wola, jest więc niczym innym jak zdolnością do podjęcia wysiłku niezbędnego dla sprawowania kontroli nad własnymi działaniami we wszystkich obszarach naszego funkcjonowania. Jak ją ćwiczyć? Oto porada:

Jak ćwiczyć silną wolę

Jak ćwiczyć silną wolę?

 

  • Ciężko pożegnać niedobre nawyki? Jeżeli chcesz zmienić jakieś swoje zachowanie, najpierw próbuj redukować jego częstotliwość.
  • Nie tłumacz sobie swoich zachować, będących odstępstwami od przyjętej normy. Zjadłaś czekoladę podczas diety, tłumacząc się chwilą słabości? Nie poszłaś na trening, obiecując, że zrobisz to jutro? Twoje jutro to dziś!
  • Osiągnęłaś pierwszy sukces? Brawo! Powinnaś sobie gratulować, ale nie możesz tracić z oczu zasadniczego celu. Twoje postępy nie powinny sprawić, że odpuszczasz, bo udało ci się zrealizować pewną część składową planu.

 

Więcej na temat pracy na silną wolą i motywacją przeczytasz w „Modzie na Zdrowie”. Nasz zaprzyjaźniony miesięcznik znajdziesz w aptekach: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/ .

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz