Jak dbać o włosy zimą

Słabe włosy w zimie? Zadbaj o ich kondycję!

Zimą włosy stają się znacznie bardziej łamliwe i podatne na rozdwajanie. Jak przywrócić im dawny blask i poprawić ich kondycję? Oto porada:

 

Jak dbać o włosy zimą?

 

  • Zadbaj o właściwą dietę. Upewnij się, że w twojej diecie znajduje się odpowiednia ilość białka, pochodzącego z mięsa, nabiału, jajek czy roślin strączkowych. Dostarczaj do organizmu również zdrowe tłuszcze – spożywaj awokado, ryby i orzechy.
  • Stosuj odżywcze i domowe maseczki do włosów. Możesz je przygotować na bazie naturalnych składników – na przykład żółtka i miodu. Wystarczy, że dokładnie wymieszasz produkty i nałożysz maseczkę na włosy. Przykryj głowę miękkim ręcznikiem i pozostaw na godzinę, maksimum dwie. Potem spłukaj głowę letnią wodą i umyj włosy jak zwykle.
  • Dobierz odpowiednie przybory do pielęgnacji włosów. Zamień swoją szczotkę na drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Zamiast zwykłych szczotek do suchych włosów używaj silikonowych, które są znacznie delikatniejsze.

 

Więcej informacji na temat zimowej pielęgnacji znajdziesz na naszej stronie internetowej pod hasłem URODA: http://poradadnia.pl/tag/uroda/

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz