Żeń-szeń syberyjski

Żeń-szeń syberyjski – poznaj jego właściwości! Oto porada

Żeń-szeń syberyjski należy do rodziny roślin araliowatych – tej samej co żeń-szeń prawdziwy, nazywany również chińskim lub koreańskim. Jakie ma właściwości? Jak pomoże nam przetrwać jesień? Oto porada:

 

Dlaczego warto sięgać po żeń-szeń syberyjski?

 

  1. Badania nie pozostawiają wątpliwości – przyjmowanie przez cztery tygodnie ekstraktu z korzenia żeń-szenia syberyjskiego przez osoby powyżej 65. roku życia pozytywnie wpłynęło na ich zainteresowanie światem i innymi ludźmi.
  2. Skraca czas przeziębienia. Łagodzi też objawy – katar i kaszel, pozwalając szybciej stanąć na nogi. Jednocześnie dzięki właściwościom antywirusowym zmniejsza nasilenie opryszczki i czas jej trwania.
  3. Wzmacnia kości. Podawany w towarzystwie wapnia i witaminy D3 zmniejsza demineralizację kości u kobiet w wieku pomenopauzalnym.

 

Zainteresował Was ten temat? Jeśli tak, po więcej odsyłamy do październikowego numeru „Mody na Zdrowie”. Nasze zaprzyjaźnione pismo czeka w przyjaznych aptekach: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/.

 

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz