antyoksydanty

Antyoksydanty? Ich nigdy dość – sprawdź dlaczego!

Możemy wpływać na tempo starzenia się organizmu – troska o zdrowie pomaga zachować dobry stan skóry. Jak to robić? Zadbaj o suplementację antyoksydantów! Dlaczego warto? Oto porada:

antyoksydanty

Dlaczego warto przyjmować antyoksydanty?

 

  • Przeciwutleniacze (czyli inaczej antyoksydanty) łagodzą negatywne skutki wpływu wolnych rodników na organizm, również na skórę. Stres oksydacyjny, który wpływa na przyspieszenie procesu starzenia, łagodzą witaminy C i E oraz koenzym Q i między innymi tych substancji należy szukać w produktach kosmetycznych.
  • Warto zwrócić uwagę na zawartość tych związków w codziennej diecie. Działanie antyoksydantów na skórę jest bowiem większe, jeśli zastosujemy je kompleksowo.

 

W kosmetyce z dużą skutecznością stosuje się wyciągi z zielonej herbaty, miłorzębu japońskiego, polifenole z nasion winogron oraz resweratrol z ziela winorośli. Polifenole roślinne w produktach kosmetycznych w połączeniu z kwasem hialuronowym poprawiają nawilżenie skóry i jej regenerację. W drogeriach lub aptekach szukaj więc produktów z takimi składnikami!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz