Jak być szczerym z samym sobą

Bądź szczery… ze sobą! Jak to zrobić? Oto porada!

Zdrowie zaczyna się w naszej głowie! Od stanu ducha zależy kondycja organizmu. Im bardziej jesteśmy szczęśliwi, tym lepiej się czujemy. Jak być szczęśliwy? Trzeba zacząć od szczerości! Oto porada:

 

Jak być szczerym z samym sobą?

 

  • Nie bój się zajrzeć do swojego wnętrza. Odpowiedz sobie, szczerze, na pytanie, co jest Twoim zdaniem słuszne i dobre dla Ciebie.
  • Zastanów się, kim naprawdę jesteś i co naprawdę lubisz, w jakich okolicznościach czujesz się dobrze, gdzie znajdują się granice, które stawiasz ludziom, co nie jest dla ciebie dobre.
  • Pamiętaj – odpowiedz na te pytania, nie myśląc o dobru innych ważnych dla siebie osób – męża, dzieci, rodziców, znajomych.
  • Naucz się innym mówić „nie”, jeśli zgodzenie się z czymś, co proponują, uderza w ciebie.
  • Nikt nie ma prawa podważać twojego decydowania o sobie. Dogadzanie innym ludziom swoim kosztem to prosta droga do czucia się nieszczęśliwym, do bycia pomijanym w związku. Okazywanie innym miłości, życzliwości i troski nie może polegać na uległości.

 

Więcej wskazówek dotyczących pięknego życia znajdziesz w nowym numerze „Mody na Zdrowie”. Sprawdź, w której aptece znajdziesz nasz magazyn: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/. 

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz