drażliwe jelita

Bądź wrażliwa na drażliwe jelita – koniecznie zadbaj o dietę!

Drażliwe jelita to problem, z którym zmaga się coraz większa grupa Polaków. Objawy tej choroby może złagodzić dobrze dobrana dieta. Oto porada:

 

Drażliwe jelita – jaką dietę stosować przy tej chorobie?

 

  • Pierwszym i podstawowym lekarstwem zmniejszającym objawy IBS jest stosowanie diety. Farmakologię wprowadza się, gdy właściwe odżywianie się oraz unikanie stresu – czyli najważniejsze metody, zawiodą.
  • Zasadniczo uważa się, że podstawą jadłospisu powinny być warzywa – przede wszystkim korzeniowe. Ważna jest również obecność białego, najlepiej gotowanego chudego mięsa oraz ryb.
  • Z diety trzeba wykluczyć przede wszystkim otręby pszenne, orzechy i nasiona. Należy unikać warzyw strączkowych, kukurydzy i jej przetworów. Powinno się również odstawić owoce cytrusowe i słodycze a także kapustę oraz wszystkie posiłki bogate w tłuszcze.

 

Więcej porad dotyczących modyfikacji zawartości talerza znajdziecie w „Modzie na Zdrowie” – numer grudniowy czeka już na Was w zaprzyjaźnionych z nami aptekach: http://modanazdrowie.pl/apteki-partnerskie/.

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz