preparaty odchudzające

Chcesz stosować preparaty odchudzające? Skonsultuj się z dietetykiem!

Preparaty odchudzające są dostępne w każdej aptece. Producenci prześcigają się, reklamując cudowne efekty. Jak dobrać właściwy środek, który wesprze (nigdy nie zastąpi!!!) procesu odchudzania? Należy zacząć od wizyty u dietetyka! Oto porada:

 

Jak wybrać najlepsze preparaty odchudzające?

 

  • Preparaty odchudzające to środki wspomagające! Należy o tym pamiętać, rozpoczynając kurację. Tabletka nie zastąpi zmiany diety, trybu życia czy aktywności fizycznej. Takie preparaty to leki, więc trzeba je dobierać indywidualnie! To, że któryś z preparatów pomógł przyjaciółce, nie oznacza, że musi pomóc i nam.
  • W pewnych sytuacjach, na przykład chorobach przewlekłych, nie należy stosować takich leków! W ustaleniu przeciwwskazań pomoże właśnie rozmowa z dietetykiem.
  • Kobietom w ciąży, nawet całkowicie zdrowym, nie wolno stosować żadnych leków o działaniu odchudzającym.

 

Dokładny podział specyfików wspomagających odchudzanie znajdziecie w artykule Ingi Kazany w nowym numerze miesięcznika „Moda na Zdrowie”. Zachęcamy do lektury!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz