probiotyki

Co musisz wiedzieć o kuracji probiotykami?

Mówi się, że jelita to drugi mózg człowieka. Co ciekawe, na powierzchni 600 metrów kwadratowych znajduje się aż 100 bilionów drobnoustrojów. Możemy dodatkowo wspomagać pracę tego narządu. Jak? Jak dbać o ten niezwykle ważny ekosystem, by zawsze był sprawny? Warto rozważyć uzupełnianie codziennej diety probiotykami. To żywe mikroorganizmy, które podane w odpowiedniej ilości wywierają korzystny wpływ na zdrowie, a w „nagłych wypadkach” są bardzo pomocne przy wzdęciach, zaparciach, biegunkach czy bólach brzucha. Oto porada:

 

Co warto wiedzieć o probiotykach?

 

  • Pamiętaj! Przyjmowane przez Ciebie probiotyki muszą być przebadane klinicznie, a na opakowaniu musi się znajdować pełna nazwa szczepu.
  • Aby kuracja probiotykiem odniosła skutek, należy ją stosować minimum miesiąc, a najlepiej trzy.
  • Probiotyki to nie tylko tabletki. Na co dzień warto spożywać naturalne probiotyki na przykład: jogurt naturalny (bez cukru!), kefir i maślankę, domową kiszoną kapustę czy ogórki.

 

Współcześnie żywność w czasie transportu czy przechowywania wyjaławia się. Warto więc dbać o dobre bakterie! Więcej przeczytasz w najnowszym numerze “Mody na Zdrowie” – www.modanazdrowie.pl . 

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz