Na ruchy dziecka czeka każda kobieta w ciąży. Zobacz, co zrobić, by je poczuć!

Pierwsze ruchy dziecka powinnaś poczuć około 18-20 tygodnia ciąży. To, kiedy dokładnie nastąpi ten moment, zależy od wielu czynników i jest sprawą bardzo indywidualną. Intensywność odczuwania ruchów malucha zależy także od jego temperamentu, rozmiarów i ułożenia w macicy.

Pamiętaj, że aktywność dziecka może być różna w ciągu jednej doby, a także w kolejnych dniach.  Ono także, podobnie jak Ty, potrzebuje chwili odpoczynku, snu, ale także wzmożonego treningu. Możesz spróbować zachęcić malucha do aktywności. Zobacz, jak to zrobić!

Jak wywołać ruchy dziecka? – 4 kroki

1. Połóż się wygodnie z nogami ułożonymi powyżej tułowia.
2. Zjedz coś słodkiego i popij odrobiną wody.
3. Poczekaj kilka minut.
4. Po tym czasie maluszek powinien zacząć radośnie kopać. Reaguj na jego zaczepki, delikatnie naciskając brzuch płaską dłonią. Dziecko szybko Ci odpowie. To pierwsza forma zabawy i kontaktu, na jaką możesz sobie z nim pozwolić. Ciesz się tymi niezwykłymi momentami!

Udostępnij

Autor Porady

Moda na Zdrowie
Moda na Zdrowie

"Moda na Zdrowie" to miesięcznik, który propaguje zdrowy styl życia. Jego redaktorzy od 2003 roku piszą o zdrowiu, dietetyce, urodzie, ekologii, kuchni oraz sporcie. Znajdziecie go co miesiąc w najlepszych aptekach.

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz