kuchnia

Czego ciężarna nie powinna jeść podczas Wigilii? Przeczytaj!

To będą wyjątkowe Święta – jesteś w ciąży. Być może masz ogromny apetyt i jesz za dwoje albo wręcz przeciwnie – wszystko wywołuje mdłości i wręcz nie możesz patrzeć na jedzenia. Nawet jeśli szczęśliwie omijają Cię ciążowe dolegliwości, w Święta, podczas rodzinnego biesiadowania, musisz uważać na to, co jesz. Oto porada:

 

Czego ciężarna nie może jeść podczas Wigilii?

 

  1. Cytrusy są silnym alergenem. Na wszelki wypadek z nich zrezygnuj.
  2. Śledź w oleju może wyrządzić dużo szkody w organizmie przyszłej mamy. Z jednej strony śledź jest bogaty w kwasy omega-3, ale przypomina również beczkę pełną soli. Jej nadmiar zatrzymuje wodę w organizmie i może powodować obrzęki oraz nadciśnienie.
  3. Kutia jest kaloryczna, ciężkostrawna, pełna miodu i orzechów, które, podobnie jak wyżej wspomniane cytrusy, są silnym alergenem. Jeśli nie możesz się oprzeć kutii, zjedz tylko małą ilość. Bez dokładki!
  4. Napoje gazowane zawierają kofeinę, dwutlenek węgla (w dużych ilościach podrażnia przewód pokarmowy), fosforany (pogarszają wchłanianie wapnia), a także bardzo dużo cukru. Dlatego należy ich unikać, a zamiast tego sięgnąć po kompot z suszu.

 

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nic się nie stanie, jeśli silna wola okaże się słabą i sięgniesz po wyżej wymienione dania i produkty. Jednak pamiętaj – najważniejszą zasadą przy świątecznym stole jest umiar.

Życzymy udanych i smacznych Świąt w większym gronie!

Udostępnij

Autor Porady

Porada Dnia
Porada Dnia

Inne porady

Nikt jeszcze nie dodał komentarza

Zostaw komentarz